Aydındere Haber Giresun Haber Karadeniz Haber

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
ALİŞANOĞULLARI

Cemal Öztürk kimdir?
Bu biyografi 253 kez okundu.
Haberin Tarihi :   2020-02-24 - 01:38
Cemal Öztürk kimdir?

Cemal Öztürk, 1958'de Görele'de dünyaya geldi. Babasının ismi Osman, annesinin ismi Feride'dir. ilkokulu Görele'de ortaokulu Giresun'da, liseyide Trabzon'da tamamladı. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Yüksek öğrenimi esnasında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nda görev aldı. KTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde İşletme Yüksek Lisansı ve İşletme Doktorası yaptı. 

Askerlik görevini II. Ordu Komutanlığı Karargahında Levazım Asteğmen olarak ikmal etti. Özel sektörde çalıştı. Fabrika Müdürlükleri ve şirket yöneticilikleri yaptı. KTÜ de part-time işletme yönetimi dersi okuturken öğretim görevliliği kadrosuna atandı. 

Bugüne kadar sırası ile; Sanayi ve Ticaret Bakanlığı - Uzman1977-1984, Belge Yayıncılık A.Ş.- Sorumlu Müdür - İstanbul 1984-1988, İsar Gıda San. ve Tic.A.Ş. - Çay Fabrikası Müdürü -Rize 1988-1990, KTÜ Rize Meslek Yüksekokulu - Öğretim görevlisi 1990-1996, Çaykur Genel Müdürlüğü - Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi - Rize 1996-1997 (KTÜ Yönetim Kurulunca 2547 sayılı yasanın 38.maddesine göre 1 yıl süre ile görevlendirme),KTÜ Rize Meslek Yüksekokulu - Öğretim görevlisi - Rize İşletmecilik ve yönetim organizasyon alanında bilimsel çalışmaları, Türkiye ve dünya meseleleri üzerine ekonomik, sosyal konularda yayınlanmış inceleme/araştırma makaleleri vardır. Ulusal ve uluslararası panel ve toplantılara konuşmacı olarak katılmış ve bildiriler sunmuştur. 

Akp'nin Giresun milletvekili aday listesinin 2. sırasına sürpriz bir şekilde Cemal Öztürk yerleşmiştir. 

1 Kasım seçimleri öncesinde hem Giresun hem de İzmir’den adaylık başvurusu yapmıştı. Parti Giresun’da ikinci sıraya Cemal Öztürk’ü yazdı. 7 Haziran seçiminde AK Parti Giresun’da 2 milletvekili çıkartmış, üçüncüsünü ise az bir farkla kaybetmişti.

Evli ve dört çocuk babası olan Cemal Öztürk, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
tuncay kara
Bulancak Ajans
SPOR VİTRİNİ
Son Yorumlar
HİKMET OKUYAR
TEBRİKLER TEŞEKKÜRLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
1. LİG PUAN DURUMU
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Aydındere Haber Giresun Haber Karadeniz Haber | http://www.aydindere.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2019 - 2020
Her hakkı saklıdır. Aydindere.com kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz. Haberlere yazılan yorumlardan kullanıcılar, köşe yazılarından ise yazarları sorumludur. Copyright © 2009 Sosyal Medya Uzmanı Gazeteler sanalbasin.com üyesidir