Aydındere Haber Giresun Haber Karadeniz Haber

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
ALİŞANOĞULLARI

Ziya Sevim
Bu biyografi 2085 kez okundu.
Haberin Tarihi :   2017-08-03 - 00:42
Ziya Sevim

Köşe Yazarlığı hayatına 2014 Yılında Çorum Gazetesinde başladı. Daha sonra birçok haber sitesinde köşe yazarlığı yaptı.

Sevim, yurt içinde ve yurt dışında birçok konferansa konuşmacı olarak katıldı. Akademik çalışmalarını devam ettiren yazarın finans, ekonomi ve kalkınma konuları başta olmak üzere çok sayıda makalesi yayınlandı.

Üreten ekonomi hareketi ile bilinen Sevim, Malatya’da başlattığı ‘Anadolu’nun Üreten Ekonomi Hareketi’’ ile Türkiye’yi gezmeye başladı. Gezilerini halen sürdüren Sevim’in 2 yıl içinde 40 ili gezip araştırma yaptığı biliniyor.

Üniversite öğrencileri ile yakın ilişkiler kuran ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin sesini en çok duyuran köşe yazarı olarak da bilinir.

Birçok Enstitüde çeşitli görevlerde bulunan Sevim, 2016 yılında Türkiye’nin en kapsamlı araştırma enstitüsü olan Türk İktisadi Gelişim ve Kalkınma Enstitüsü Kurucu Başkanlığı görevini yürüttü. Enstitünün en büyük başarısı kısa sürede 40 yakın Üniversitede temsilcisi bulunması ve birçok akademisyeni de bünyesine katmasıydı. 

Ziya Sevim halen İstiklal Gazetesinde aktif olarak köşe yazısı yazmakta olup Televizyon programlarında Siyaset ve ekonomik gündemi yorumlamaktadır.

 

Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Bulancak Ajans
SPOR VİTRİNİ
hacamat
tuncay kara
Son Yorumlar
Leyla yıldırım
Çok teşekkür ederiz
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
1. LİG PUAN DURUMU

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Aydındere Haber Giresun Haber Karadeniz Haber | http://www.aydindere.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2019 - 2020
Her hakkı saklıdır. Aydindere.com kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz. Haberlere yazılan yorumlardan kullanıcılar, köşe yazılarından ise yazarları sorumludur. Copyright © 2009 Sosyal Medya Uzmanı Gazeteler sanalbasin.com üyesidir