Aydındere Haber Giresun Haber Karadeniz Haber
23.01.2021
Giresun / 11°C

03 Aralık 2019 - 18:10
BAŞKAN ŞENLİKOĞLU’NUN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN ŞENLİKOĞLU’NUN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

 

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, sağlıklı her insan aslında bir engelli adayıdır. Engel sadece doğuştan gelen bir durum değil, sonradan da oluşabilecek bir durumdur.

Engelli vatandaşlarımızın normal bir hayat sürmeleri herkesin olduğu gibi öncelikli haklarıdır. Ancak böyle bir durum toplumsal duyarlılık oluşturmakla mümkündür. Engelli bireylerimizi topluma kazandırmak ve hayatlarını kolaylaştırabilmek için küçük büyük herkesin aslında yapabileceği birçok şey vardır. Bu durumdaki vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, önlerindeki tüm engelleri kaldırmak, onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur. Bu anlamda bizim hedefimiz, engelleri ortadan kaldırmak, engel teşkil edecek durumları da en aza indirmektir.

Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevincini diri tutacak en küçük çalışmalar dahi bizim için çok önemli ve değerlidir. Belediyemizce yaptığımız ve yapacağımız tüm çalışmalarda engelli vatandaşlarımızı göz önünde bulunduran faydalı ve yararlı çalışmalar yapıyoruz. Hepimiz toplumumuzun birer parçası olan engelli bireylerimiz için daha duyarlı ve bilinçli olmalıyız.

Bu vesileyle engellerin kaldırıldığı bir dünya için, tüm engelli kardeşlerimin, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum.”İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 1 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : HÜSEYİN GÜLBAHAĞO Engeli kent konseyi meclis üyesi

 
Giresun Belediye Engeli kent konseyi meclis üyesi