Aydındere Haber Giresun Haber Karadeniz Haber
24.10.2020
Giresun / 11°C

25 Eylül 2020 - 13:02
TÜGVA BULANCAK’TAN “BİR TABLETTE SENDEN OLSUN” KAMPANYASI
TÜGVA BULANCAK’TAN “BİR TABLETTE SENDEN OLSUN” KAMPANYASI

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği yeni dönem çalışmalarına hızlı başladı. Salgın sebebiyle Mart ayından itibaren eğitime ara vermek zorunda kalan öğrenciler için uzaktan eğitime destek, eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlamak adına Ücretsiz Tablet Dağıtımı kampanyası başlattı.

EBA TV üzerinden eğitim görecek olan ve bilgisayar imkanı olmayan öğrencilere tablet hediye edeceklerini söyleyen TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin “Yönetim kurulumuz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve kamu kurumlarımız ile yaptığımız istişareler neticesinde Bulancak’ta uzaktan eğitim gören dezavantajlı durumda olan öğrencilerimiz için imkanlarımız seferber etme kararı aldık. İnternete ulaşım oranının, tablet, bilgisayar gibi cihazlara ulaşım oranlarından daha yüksek olduğunu görünce fırsat eşitliğine katkı sağlamak adına ihtiyacı olmayan gençlerimize ücretsiz tablet dağıtacağız. İlk etapta başlattığımız kampanya ile hayırsever vatandaşlarımıza duyuruya çıktık. Gelecek tabletleri ilgili kurumlarla işbirliği içerisinde dağıtacağız.” Dedi.

Göktekin, internete ulaşımı da kolaylaştırmayı hedefliyoruz

Göktekin, “Öğrencilere dağıtacağımız tabletlerin yanı sıra, vakfımıza bağladığımız yüksek hızlı internetle sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde EBA TV’ye ulaşımı kolaylaştırdık. Yine Askıda İnternet Paketi diyebileceğimiz bir çalışma ile yine bazı ihtiyaç sahibi gençlerin cep telefonlarına kendi operatörlerine ilişkin internet paketleri yükleme çalışmasını başlatmış bulunuyoruz.

Bu konularda bizlere destek vermek, katkı sağlamak isteyen tüm hayırsever vatandaşlarımız vakfımızın internet ve sosyal medya hesapları üzerinden bizlere kolaylıkla ulaşabileceklerdir.” Dedi.İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 10 gün önce yazıldı.
Yorum Sahibi : Yigit Kaan katirci

 
Recep bey merhabalar üç oğlum var İhsaniye mahkeme. Lale sok.da oturuyorum.1 yaş 11 yaş 6.5 yaşında.tek cihazla giriyoruz ebaya küçük oğlum eba dan madur giremiyor.tablet verme imkanınız varsa verir misiniz.